fbpx

Koszulka sportowa. Jak wybrać odpowiedni t-shirt do biegania?

0

Mogłoby wydawać się, że praktycznie każda koszulka będzie odpowiednia do uprawiania aktywności fizycznej. Nic bardziej mylnego! Jeśli dopiero zaczynasz swoją sportową przygodę koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się na co zwracać uwagę przy wyborze koszulki termoaktywnej do biegania lub na siłownię.

Bawełna czy poliester?

Wybierając koszulkę sportową należy zwrócić uwagę nie tylko na krój i walory estetyczne lecz także na rodzaj materiałów z jakich dana koszulka została wykonana.

Dzisiaj na rynku największym uznaniem cieszą się oddychające materiały poliestrowe – odpowiednio dobrana struktura włókien takiej koszulki zapewnia swobodny dopływ powietrza do skóry oraz ułatwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Do rozwiązań sportowych zalecamy właśnie koszulki poliestrowe. Nie każdy rodzaj poliestru jest jednak odpowiedni. Przy wyborze koszulki do biegania warto zwrócić uwagę na układ włókien materiału. Stanowczo odradzamy koszulki z poliestrów zupełnie gładkich – podczas wysiłku odcinają dostęp powietrza do skóry oraz nie zapewniają odprowadzania potu od ciała na zewnątrz, co może powodować nadmierną potliwość, a także prowadzić do szybszego zmęczenia.

W większości przypadków do zastosowań sportowych odradzamy również materiały bawełniane – podczas wysiłku zbytnio nasiąkają odprowadzanym od ciała potem, co prowadzi do dużego dyskomfortu podczas treningu.

Krój na miarę

Kolejną bardzo istotną kwestią przy wyborze koszulki sportowej jest krój odpowiednio dobrany do rodzaju aktywności fizycznej. Dzięki temu koszulka nie będzie krępować ruchów w naturalnym dla danej aktywności zakresie. To z kolei przełoży się bezpośrednio na komfort podczas każdego treningu.

Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest rozmiar dobrze dopasowany do sylwetki. Oczywiście, koszulka może być odrobinę luźniejsza lub ściśle przylegać do ciała, jednak jeśli rozmiar będzie za duży to koszulka nie będzie miała styczności ze skórą i nie będzie mogła spełnić swoich funkcji odprowadzania wilgoci. Zbyt obcisłe dopasowanie będzie natomiast krępować ruchy.

Gramatura

Grubość oraz waga materiału w przypadku koszulek sportowych ma istotne znaczenie. W dużej mierze wpływa na właściwą termoregulację organizmu, a co za tym idzie na wydajność podczas treningu. 

Źle dobrana gramatura może powodować nadmierne przegrzewanie się organizmu lub nie zapewnić należytej ochrony chociażby przed wiatrem.

Jaką koszulkę wybrać?

Dla osób początkujących polecamy koszulki z serii ActiveTex-130 z oferty naszego sklepu. Jest to doskonała alternatywa nawet dla produktów bardzo znanych producentów.

Materiał ActiveTex-130, którego płaska powierzchnia poprzecinana jest regularnymi tłoczeniami w kształcie łezki sprawia, że koszulka zarówno chroni nas przed powiewami wiatru, a także reguluje temperaturę ciała i znakomicie radzi sobie z odprowadzaniem wody.

Dla osób bardziej doświadczonych, osób dużo biegających latem, podczas upałów lub na długich dystansach polecamy naszą nowość: ultralekkie koszulki DRY-HEX Active-90

Koszulka sportowa  Dry-Hex Active-90, z bliska w swojej budowie przypomina plaster miodu. Dzianina zbudowana jest z hexagonalnych pól, połączonych gęstą półprzezroczystą siateczką.

Taka budowa pozwala przy intensywnym wysiłku i wysokiej temperaturze powietrza na jeszcze lepsze odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Nie przepłacaj!

W przypadku koszulek sportowych bez problemu znajdziemy oferty sięgające kilkuset złotych za sztukę.

Na początku przygody nie warto jednak przepłacać, gdyż nie znając dobrze swoich potrzeb, łatwo możemy niepotrzebnie dopłacić za zbędne dodatki, nie zwracając przy tym uwagi na inne istotne elementy, które mogą okazać się przydatne. 

W ofercie AZYMUT.clothing znajdziesz obecnie dwa warianty koszulek w bardzo przystępnej naszym zdaniem cenie.

W przypadku produktów sportowych uważamy, że niezbędne jest aby posiadały one: płaskie szwy, potnik w karku oraz płaskie niegryzące metki. Oba z oferowanych przez nas produktów stworzyliśmy z zachowaniem tego właśnie standardu. 

Ekstra zniżka dla Ciebie 🙂

Jeśli chcesz przetestować nasze koszulki termoaktywne to właśnie teraz masz doskonałą okazję! Przejdź na AZYMUT.clothing i wybierz koszulkę sportową dla siebie.

Wpisując w koszyku: sport-5 zyskasz dodatkowe 5 złotych rabatu na Twoje zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *